Güzel bir cilt için 24 saatlik içecek menüsü!

Sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşmak için 1 günde hangi içecekleri tüketmelisiniz? İşte güzel bir cilt için 24 saatlik içecek menüsü...

Birçok kadın gibi siz de cilt güzelliğine takıntılıysanız, banyo dolabınıza sığdırmakta zorlandığınız birçok cilt bakım ürünü kullanıyorsunuz demektir. Güzel bir cilde sahip olmak için bakım ve temizlik rutinine sahip olmak önemli olsa da, içten dışa temizlik yapan ve cildi besleyen içecekler de cilt sağlığında oldukça etkili oluyor. Genç görünen cilde sahip olmak için hangi besinleri tüketmemiz gerektiğini defalarca araştırdık. Şimdi ise hangi içeceklerin cildimize iyi geldiğini araştırmaya geldi! Schweizer Dermatoloji Grubu doktorlarından Dr. Rachel Nazarian, 24 saatlik içecek menüsünü bizlerle paylaşıyor. 24 saatlik döngüyü anlatan bu içecek menüsü sayesinde cildiniz içten dışa temizlenecek ve sağlıkla ışıldayacak!
7 1
Karalahanalı Yeşil Juice: Karalahanada bulunan vitaminler cilt için çok faydalı. İçinde bulunan A Vitamini ile hücre gelişimine ve yenilenmesine destek olan yeşil juice, ölü deriden kurtulmanıza da yardımcı oluyor. C Vitamini ve bakır açısından da zengin olması cildin kendini yenilemesine ve kolajen üretimine katkıda bulunur.
7 2
Günde 8 bardak su: Hiçbir şey cildinizi daha taze ve canlı gösteremez. Cildinizde sağlıklı bir görünüm yaratırken esnekliğini geri kazanmasına yardımcı olur.
7 3
Salatalıklı su: Salatalıkları dilimleyip normal içme suyunun içine atıyor ve 15 dk. bekletiyoruz. %90’ı su olan salatalıklar cildin nemlendirilmesine yardımcı olurken farklı mineral içerikleriyle suya zenginlik katıyor. Magnezyum, potasyum gibi mineraller bakımından son derece zengin olan salatalıklı su, cildin alkali dengesini korur ve iltihaplanma riskini en aza indirir.
7 4