Havuç suyunun faydaları nelerdir cilde parlaklık veriyor!

Havuç suyunun faydaları nelerdir? Sebze ve meyveler sağlığımıza olduğu gibi cildimize de iyi geliyor. İşte havuç suyunun cilde faydaları!

 Havuç suyunun faydaları nelerdir? Sebze ve meyve tüketimi sağlığımız açısından büyük öneme sahiptir. Bu besinleri ne kadar düzenli tüketirsek bize olan yararı o kadar fazla olacaktır. Havuçta bu konudaki en faydalı besinlerden biridir. Özellikle cilt sağlığına olan faydaları paha biçilmez değerdedir. Peki havuç suyunun faydaları nelerdir? İşte havuç suyunun cilde olan faydaları! 


7 1

CİLTTEKİ KIZARIKLIK VE YARA GÖRÜNÜMÜNÜ AZALTIR 


Havuç suyu, A vitamininin en saf şekillerinden biri olan retinole dönüştürülen yüksek miktarda beta karoten içermektedir. A vitamini, cildin iyileşmesi, kızarıklık ve enflamasyonun azaltılmasında yardımcı olur.

7 2

ENERJİ SEVİYESİNİ YÜKSELTİR 

Yüksek miktarda B vitamini içerdiğinden enerji seviyesini ve metabolizmayı daha da güçlendiriyor

7 3

YÜZDEKİ SİVİLCELERİ GİDERİR 

Beta karoten içeriği sebum üretimini kontrol etmede ve akne oluşumunu azaltmada etkili olmaktadır. Sivilceleri azaltmak için havuç suyu kullanarak yüz maskesi yapılabilir. Bunun için bir çay kaşığı nohut unu, bir çay kaşığı zerdeçal ve bir fincan havuç suyuna ihtiyaç duyularak yüz maskesi yapılır.

7 4