Kabartma tozu nerelerde kullanılır? Kabartma tozuyla neler yapılır?

Uzun yıllardır mutfak çekmecelerinizde duran kabartma tozunu bir de bu şekilde kullanmayı deneyin!

Doğal deodorant

Nemli bir hamur kıvamına gelene kadar, kabartma tozunu biraz suyla karıştırın. Bu karışımız vücut kokusunu önlemek için koltuk altlarınıza sürebilirsiniz. Ayrıca küçük lekelerin tedavisinde de kullanabilirsiniz.

5 1

Kuru şampuan

Kuru şampuanınız bittiği zaman, kabartma tozunun yerini alabileceğini biliyor muydunuz? Sadece bir tutam kabartma tozunu saçlarınıza serpiştirin ( Bu miktar saçlarınızın ne kadar yağlı olduğuna bağlıdır ) ve tarayıp temizlemeye devam edin.

5 2

Toksinlerden arınma banyosu

Kabartma tozu ile gerçek manada bir detoks banyosu yapabilirsiniz. Eşit miktarlarda deniz tuzu, yasemin ( veya lavanta ) yağı ve kabartma tozunu küvetinizdeki ılık suyun içerisine katın ve toksinlerinizden arınmanın keyfini sürün.

5 3

Diş beyazlatıcı

Bir kaç damla su, 5 damla hidrojen peroksid ve 1 yemek kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı dişlerinize diş fırçası ile sürerek 5-6 dakika kalmasına izin verin. Temiz bir diş fırçası ile dişlerinizi temizleyin ve su ile durulayın. Bu işlemi haftada bir yaparak daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

5 4