Porselen makyaj nasıl yapılır? Gerekli makyaj malzemeleri hangileridir?

Kusursuz bir makyaj ve bembeyaz bir ten, muhteşem uyum! Herkes hayatında en az bir kez porselen makyaj uygulamak ister, işte porselen makyajın bilinmeyenleri!

PORSELEN MAKYAJ NEDİR?

Porselen makyaj, yüzünde rahatsız edici şekilde izleri olan kişilerin tercih ettiği kusursuz bir makyaj yöntemidir. Daha çok gelinlere ve ekran karşısına çıkacak kişilere uygulanır. Eğer cildinizde aşırı derecede bir yara izi ya da sivilce izleriniz varsa, sizde porselen makyaj yaptırabilirsiniz.

8 1

PORSELEN MAKYAJIN ADIMLARI

- Tüm yüz temizlendikten sonra fondöten sürülür ve pudra ile sabitlenir.

- Eğer gelin makyajı ise hafif tonlarda, gece makyajı ise koyu tonlarda göz makyajı yapılır.

- Makyajın en önemli adımı sabitleyici spreydir. Sabitleyici sprey ile makyajınızın kalıcılığı artacaktır.

8 2

PORSELEN MAKYAJ YAPIMI

- Makyaja başlamandan önce yüzünüz öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenir. Ölü derilerden kurtulmak için yüz peelingi yapılır. Yüzdeki tüylerin alınmış olması ve kaşların şekilli olması gerekir.

- Temizleme işleminden sonra yüzünüz nemlendirilir.

- Makyaj bazı ile yüzünüzdeki pürüzler düzeltiliyor.

- Fondöteninizin cildinize uygun bir tonda olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Likit bir ürün seçmeniz ise uygulamayı kolaylaştıracaktır. Eğer akneli bir cildiniz varsa fondötenin sabitlenmesi zordur bu yüzden pudra kullanmayı ihmal etmeyin.

8 3

- Göz altı morlukları gibi sorunlarınız varsa, mutlaka bir kapatıcı uygulamanız gerekiyor. Yüzünüzdeki gölge düşen yerlere kapatıcı uygulayarak daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

- Fondöten uygulamanızı bitirdiniz. Şimdi sıra pudra uygulamasında. Pudranızın ışıltısız ve mat olmasına dikkat edin. Pudrayı sadece yüzünüze değil dekolte bölgenize, boynunuza ve kulaklarınıza da sürün.

- Yüzünüzde dikkat çekmesini istediğiniz bölgeye karar veriyorsunuz ve porselen makyaj buna göre odaklandırılıyor. İster gözlere ister dudaklara odaklı bir makyaj uygulaması yapılıyor.

8 4