Yer fıstığının faydaları saçlarınızın daha parlak görünmesi için...

Yer fıstığının faydaları neler? Kış aylarında sıklıkla tüketilen yer fıstığının bilinmeyen faydalarına gelin beraber bakalım!

Kış aylarında sıklıkla tüketilmeye başlayan yer fıstığının cilde ve saça olan faydalarını duymuş muydunuz? İçerisindeki mineraller ve vitaminler sayesinde birçok derde deva olan yer fıstığının bilinmeyen faydalarını sizler için araştırdık. Saç dökülmesinden tutun da obeziteye kadar bir çok derde deva olan bu mucize besinin faydalarına gelin beraber bakalım! Peki yer fıstığının faydaları neler? İşte mucize besin hakkında bilinmeyenler! 

6 1

 Oleic yağ gibi doymamış yağ asidi sayesinde damar sağlığını korur. Tıkanmaya neden olmaz. Ayrıca kan düzeyini dengede tutar.

6 2

Cildin en çok ihtiyacı olan vitamin ise E vitaminidir. Yer fıstığı içerdiği E vitamini sayesinde cildin deforme olmasına neden olan bakterilere karşı savaş açar.

6 3

Başka bir araştırmada ise yer fıstığını hamilelik zamanında tüketildiğinde bebeklerindeki meydana gelme ihtimali olan nöral sorunların yüzde 60'ını azaltığı görülmüştür. 

6 4