Scandi beauty akımı nedir doğal güzellik için e ve c vitamini!

Scandi Beauty akımı nedir? Son zamanlarda yapay görünümü elimizin tersiyle itip her şeyin doğalını aradığımız güzelliğinde tarihçesine Scandi Beauty'e yöneldik.

Son zamanlarda doğal görünüme olan düşkünlüğümüz tam gaz hızla devam ediyor. Peki hiç merak ettiniz mi bu doğallığı trend yapan ne? Doğallık, doğal güzellir bir anda hayatımıza nerden girdi? İşte tüm merak edilen bu soruların yanıtını elmaelma.com olarak bir araya getirdik! Kuzey'den gelen akım bizlere farklı güzellik adına alternatifler hazırlıyor. İskandinavya'ya ait olan bu güzellik alışkanlıklarını ifade eden 'Scandi Beauty' bizlere doğal güzellin ipuçlarını veriyor!

5 1

Sakin, stressiz bir yaşamı sürdüren hayata karşı 'hygge' konsept haline getiren Kuzeyliler güzellik ve bakımlarında da minimalliğe ve stressiz bir rutini beraberinde getiriyor. Scandi Beauty'nin presibi arasında oldukça önemli bir yeri olan cilt bakımı ve doğallıdır. Genellikle kendi kaynaklarından elde edilen E ve C vitaminlerinde doğal mineraller ve antioksidanlar barındırıyor. 

5 2

Kendileri cildin su gibi berrak olmasına yardımcı oluyor. Kaynaklarıysa cloudberry’lerden, lokal meyvelere, İzlanda’daki Blue Lagoon’dan Arktik kaynak sularına dek uzanıyor. 

5 3

Mitolojideki gibi uzun sarı saçları bir silüeti değil gerçeği yansıtmaktadır. Buradanda anlayacağımız üzere bu güzellik anlayışı sadece ciltte değil aynı zamanda saçta da etkisini göstermektedir.

5 4