Sivilce izlerinden kurtulma yolları neler doğal maskelerin gücünden yararlanın!

Hormonlar veya sağlıksız beslenme gibi bir çok nedenle ortaya çıkan sivilce ve izlerinden kurtulmak için evde doğal maskelerle yok edebilirsiniz!

Son zamanlarda neredeyse toplumsal bir sorun haline gelen sivilce ve sonrasında ciltte kalan sivilce izleri oldukça can sıkıcı sorunlardan biridir. Hemen hemen herkesin sivilceli geçirdiği bir dönemi olmakla beraber ardında kalan sivilce izleri de başlı başına apayrı bir sorun olarak devamında getiriyor!

6 1

 Sivilce ve sivilce izlerinden kurtulmanın doğal yolları var mı? Sivilce izlerini gideren doğal maskeler neler? gibi sıklıkla sorulan soruların yanıtını sizler için bir araya getirdik. İşte evde hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle sivilce izlerinden kurtulma yolları.

6 2

CİLDİ GÜZELLEŞTİREN GÜL SUYU MASKESİ

Malzemeler; 100 ml gül suyu, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı şeker, 2 yemek kaşığı E vitamini,

Nasıl yapılır? Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra pamuk veya kulak çöpü ile sivilce izlerinizin üzerine uygulayın yaklaşık 3-4 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayabilirsiniz.

6 3

SİVİLCELERDEN KURTULMAK İÇİN HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MASKESİ

Nasıl yapılır? 1 yemek kaşığı kadar hindistan cevizi yağının üzerine 2 damla lavanta yağı damlatıp elde ettiğiniz karışımı sivilcenizin üzerine sürdükten sonra 20 dakika kadar bekletip ılık su ile durulayabilirsiniz.

6 4