Tırnakları beyazlatmak için doğal yöntemler nelerdir diş macunu uygulayın!

Tırnakları beyazlatmak için doğal yöntemler nelerdir? Evde uygulayacağınız bu basit yöntemlerle siz de sararmış tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz!

Tırnaklarınız uzun süre havasız kaldığında ya da sigara kullanımına bağlı olarak zaman içerisinde sararmaktadır. Bu sarı görüntü özellikle ellerde hiçte hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet vermektedir.  Size vereceğimiz basit ama etkili yöntemlerle siz de sararmış tırnaklarınızı beyazlatabileceksiniz. Peki tırnakları beyazlatmak için doğal yöntemler nelerdir? İşte tırnakların daha beyaz görünmesi için 5 ipucu! 

6 1

DİŞ MACUNU UYGULAYIN 

Tırnaklarınıza beyazlatıcı etkiye sahip diş macunu uygulayın. Bu hareketi yaparken çok fazla bastırmayın.  1-2 dakika uyguladıktan sonra bol suyla durulayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yağtığınızda tırnaklarınxızın kısa süre içerisinde beyazladığını fark edeceksiniz. 

6 2

LİMON VE KARBONAT UYGULAYABİLİRSİNİZ 

Yarım limonu bir paket karbonat ile karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar karışmasını sağlayın. Yumuşak bir fırça ile bu macununla tırnaklarınızı fırçalayın. Ellerinizde yara varsa dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü limon suyu yaranıza denk gelirse canınızı acıtabilir. 

6 3

OJE BAZI KULLANMAYI DENEYİN 

Uzun süre tırnaklarda bekleyen ojeler tırnakların sararmasına neden oluyor. Tırnaklarınıza baz sürerseniz,  kötü lekelerden bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz. 

6 4