Topuk dikenine doğal çözümler karbonat sürün!

Topuk dikeni doğal tedavi yöntemleri neler? Günlük hayatı kabusa çeviren topuk dikeni kabusundan kurtulmak istiyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var.

Genellikle sık sık ayakta duran kişilerde veya aşırı kilolu kişilerde görülebilen bu rahatsızlık kişinin günlük yaşantısını adeta kabusa çeviren bir rahatsızlıktır. Kişinin ayakta durmasını oldukça zor bir hale getiren bu rahatsızlıktan kurtulamanın bazı doğal yolları bulunuyor. Elmaelma.com olarak sizi topuk dikeninden kurtaracak doğal tedavi yöntemlerini araştırdık. İşte topuk dikenine en etkili doğal tedavi yöntemleri!

5 1

KARBONAT

Karbonat topuk dikeninden kurtulamanıza yardımcı olacak en etkili doğal yöntemlerden biridir. Sadece birkaç damla su ve karbonat bu rahatsızlıktan kurtulanıza yardımcı olacaktır. Bir macun hazırlayın ve size acı veren bölgeye sürün. Gazlı bezle bölgeyi sarın. Bu yöntem sayesinde acınızın hafiflediğini göreceksiniz. 

5 2

ELMA SİRKESİ 

Elma sirkesi de yine en etkili doğal yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle ağrıyı ve şişliği hafifletme de yardımcı olan elma sirkesi topuk dikeni için kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Temiz bir bez alın ve sirkeyle ıslatın. Ağrılı bölgeye uygulayın. Ağrıyan bölgede rahatlama hissedeceksiniz. 

5 3

EPSOM TUZU 

Tuzun iyileştirici etkisini hemen hemen herkes bilir. Topuk dikeni tedavisinde kullanılan en etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesi de epsom tuzudur.  Bir miktar Epsom tuzunu ılık, ancak sıcak olmayan suya ekleyin. Soğumaya başladığında sıcak su ekleyerek bir saat içinde bekletin ve ağrıyan bölgeye uygulayın. 

5 4