Yağlı ciltte kullanılmaması gereken 4 ürün!

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz hangi cilt ürünlerinden uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yağlı ciltlerin uzak durması gereken bakım ürünleri…

Yapışkan saç ürünleri Saçlarınızda kullandığınız bazı ürünlerin cildinizi de etkilediğini öğrenmek biraz şaşırtıcı olabilir. Saç spreyleri ve jöle kıvamlı ürünler terlemeyle birlikte cildinize iner. Eğer mümkünse saçlarınıza hiçbir ürün uygulamayın ama bir ürün kullanmak zorundaysanız içinde yağ ve silikon bulunan ürünlerden uzak durun.
4 1
Kullanılan ürünlerin hepsinin akne karşıtı olması Eğer cilt bakımında kullandığınız ürünlerin tümü yağlanma önleyici ve akne karşıtı etkiye sahipse cildinize zarar verme riskiniz olabilir. Ciltteki yağı aşırı düzeyde temizlemek sonrasında cildin daha fazla yağlanmasıyla sonuçlanabilir. Bu durumda da daha yağlı ve daha akneli bir ciltle baş başa kalırsınız. Cildinizdeki akne oluşumunu engellemeyi amaçlıyorsanız 1 ya da 2 ürün yeterli olur. Makyaj ürünlerinde de yağı içine hapseden ürünleri tercih edebilirsiniz.
4 2
Yüz yağları Şu sıralar en popüler güzellik ürünlerinin başında gelen yüz yağları, zaten yağlı olan ciltlerde kullanım için pek uygun değil ve bu ürünlere akneler için özel üretilen çay ağacı yağı da dahil. Ayrıca yağ içeren fondötenler de yağlı ciltlerin kullanımı için pek uygun değil. Makyaj temizleme amacıyla kullanılan yağlar ise kesinlikle kullanılabilir. Bu ürünler makyaj ve yüzdeki kiri temizlerken cildi yumuşatır ve parlamasını önler.
4 3
Ağır ürünler Kıvamlı nemlendiriciler, zengin cilt maskeleri, yapışkan balmlar ve çok yağlı sabunlar yağlı ciltlerde kullanılmamalı çünkü bu ürünler ciltte yağ kalıntıları bırakıyor. Ciltte biriken yağ kalıntıları da gözenekleri tıkayarak sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden oluyor. Cildinizi nemlendirmek için serumları ve jel nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Maskeler yerine ise laktik, salisilik ve glikolik asit içeren peeling ürünlerini kullanarak yağlanmayı kontrol edebilirsiniz.
4 4