Bozanın faydaları neler neye iyi gelir anne sütünü arttırmaya bire bir!

Bozanın faydaları nelerdir? Anne adaylarının doğum sonrasında yaşadıklar sütten kesilme sorunlarının önüne geçmek için boza anında çözüm yolu!

Kış mevsimi denince akla gelen içeceklerden biri de bozadır. Sıcak kolay içimli olan lezzetli boza aynı zamanda kışın boğazları sıcak tutmanın yanında sağlığa da bir çok faydası bulunmaktadır. Bozanın içerisinde bulunan darı irmiği, su ve şeker bulunan geleneksel bir içeceğimizdir. Nadir bilinen ancak insan sağlığına sağladığı faydaları elmaelma.com okurları için bir araya getirdik...

8 1

VİTAMİN EKSİKLİĞİ SORUNU YAŞAYANLAR İÇİN...

Geleneksel içeceğimiz olan bozanın içerisinde A, B1, B2, E vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitamin eksikliğinin sonucunda çeşitli sağlık sorunları ve belirtileriyle karşılaşabilirsiniz. Eğerki yukarıdaki vitamin eksikliklerinden birini yaşıyorsanız boza içeceğini tüketebilirsiniz.

8 2

SÜREKLİ OLARAK YORGUN HİSSEDİYORSANIZ...

Gün içerisinde yoğun tempoda giden bir yaşam sürebilirsiniz ve bu süreçte sürekli olarak yorgunluk ve üzerinizde ağırlık hissediyorsanız bu sorunun üstesinden boza ile kurtulmanız mümkün! Boza yorgunluk alıcı aynı zamanda vücuda enerji veren özelliği bulunmaktadır. Bedensel yorgunluğunuzu alarak gün içersinde enerjik hissetmenize yardımcı olabilir.

8 3

SOĞUK ALGINLIĞI GRİP RAHATSIZLIKLARINA KARŞI...

Öksürük kesici, soğuk algınlığı sonucunda ortaya çıkan hastalıklara karşı vücudun direncini korumaktadır. Özellikle kış mevsimlerinde bol bol bu sorunlara karşı içerek önlem alınması önerilir.

8 4