Uzun ilişkilerde yaşanan sorunlar neler iletişimsizlik en büyük problem!

Uzun ilişkilerin evlilikle sonuçlanacağı düşünülse de yaşanan sorunlar ilişkiyi bitebiliyor. İşte uzun ilişkilerde yaşanan en yaygın 5 sorun!

Uzun süreli ilişkilerde aşk yerini sevgiye bırakır ve ilişki giderek monotonlaşmaya başlar. İlişkileri yürütmenin bir hayli zor olduğu günümüzde ilişkilerde yaşanan sorunlara nasıl yaklaşılmalı? İşte ilişkilerde yaşanan sorunlar ve çözümleri...

İletişimsizlik

Çiftlerin birbirlerine dürüst davranmaması veya bir ilişkide ne istediğini yeteri kadar ifade edememe ilişkinin ilerleyen zamanlarında güvensizlik ve çiftler arasında çeşitli tartışmaların yaşanmasına neden olabilmektedir. Bunun için partnerinizle iletişimi koparmamaya özen göstererek aranıza mesafe girmesine izin vermeyin!

5 1

Güven ilişkilerin temelini oluşturur

Güven bir ilişkinin yapı taşlarından biridir. Partnerinize duyduğunuz güvensizlik ilişkinizin çatırdamasına neden olabilir. Çiftler karşılıklı olarak birbirlerine hissettiklerini veya istemedikleri durumları dürüst bir şekilde ifade etmeliler. Partnerinize olan güven duygusunu bu şekilde geliştirebilirsiniz.

5 2

Maddi konular

Çoğu çifti etkileyen sorunlar arasında maddi konular yer alıyor. Gelecek için, eğlenmek için, çiftlerin birbirleriyle kaliteli zaman geçirebilmesi için ayarlanması gereken maddi konuları çiftlerin her zaman olmasa da 2 ayda bir veya 3 ayda bir konuşulması ve maddi planlamaların yapılması gerekmektedir. Uzun ve iyi bir ilişki yaşamak istiyorsanız partnerinizle aynı zamanda iyi bir takım arkadaşı olmanız gerekiyor.

5 3

Cinsel sorunlar

Çiftler arasında cinsellik ilişkinin gündelik davranışlarına olumsuz yönde yansıyabilir. Çiftlerin zaman zaman cinsel anlamda yaşadıkları olumsuzluklar veya farklı istekler ilişkinin gündelik akışına zarar verebilir. Bu noktada partnerinizi kırmadan veya cinsel yaşamda değiştirmek istedikleri noktaları dürüst bir şekilde ifade ederek düzeltmek mümkündür. 

5 4