Instagram'ın ilham veren kadınları listeye Türkiye'den girenler de var!

Instagram, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü adına, dünyada ve Türkiye’de pozitif yönde fark yaratan kadınlardan oluşan bir takip listesi paylaştı.

Gerek kalıpları kırarak, önemli sosyal konulara ilgi çekerek, gerek destekleyici topluluklar oluşturarak, bu kadınlar Instagram’ı hikayelerini anlatmak ve insanlara ilham vermek için kullanıyor. İşte o hesaplar ve ilham veren kadınların hikayeleri...

9 1

Lauren Mahon @girlvcancer (5,4K takipçi) 

Lauren Mahon, 2016’da kendisine kanser teşhisi konduğunda GIRLvsCANCER isimli kendi tişört mağazasını kurdu. Kısa bir sürede GIRLvsCANCER sadece bir işletme olmanın ötesinde bir destek topluluğu haline geldi.

9 2

Kat Hawkins - @amputee_kat (9,1K takipçi)

Dansçı ve voleybolcu olan Kat Hawkins, Instagram’ı uzuv kaybıyla ilgili önyargıları kırmak için kullanıyor. iki bacağını da dizinin altından itibaren menenjitten dolayı kaybeden Kat, evinde yoga yapmaya başladıktan sonra #amputeeyoga etiketiyle deneyimlerini paylaşıyor.

9 3

Otega Uwagba - @oteghauwagba (6K takipçi)

Women Who’nun kurucusu Otegha Uwagba kreatif sektörde çalışan kadınlar için bir ağ oluşturdu. Bu inisiyatif kreatif sektörlerdeki kadınları yayınlar, online içerik ve etkinliklerle bir araya getirmeyi, desteklemeyi ve ilham vermeyi amaçlıyor.

9 4