Ağız çalkalama suyuyla neler yapılır koltuk altınıza sürerseniz...

Ağız çalkalama suyuyla gargara yapmak dışında neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? İşte 'yok artık' dedirtecek ağız çalkalama suyuyla yapabileceğiniz 14 şey!

Nefesi taze tutmak ve plak oluşumunu engellemek için kullanılan ağız çalkalama sularının bir çok şey için kullanıldığını biliyor muydunuz? İşte yapılabilecekler...

1- AYAK MANTARLARINDAN KURTULUN : Ayağınızı ağız çalkalama suyu ve su içeren leğende bekleterek mantardan kurtulabilirsiniz. Bekletmeniz gereken süre 20 dakika.

14 1

2- TUVALET TEMİZLİĞİ: Ağız çalkalama suyu sadece tuvaletinizi sadece temizlemiyor. Aynı zamanda tuvaletteki istenmeyen kokulardan kurtulmanızı da sağlıyor.

14 2

3- BÖCEK ISIRIKLARINDA ACIYI AZALTIYOR: İster inanın ister inanmayın ağız çalkalama suları böcek ısırıklarının vermiş olduğu acıyı ve yanma hissini geçiriyor. Tek yapmanız gereken böceğin ısırdığı yere pamuk yardımıyla ağız çalkalama suyunu sürmek. 

14 3

4- DEODORANT GÖREVİ DE GÖRÜYOR: Deodorant almayı unuttuysanız ve dışarıya çıkmanız gerekiyorsa üzülmeyin. Pamuğa ağız çalkalma suyunu döküp koltuk altınıza sürebilirsiniz.

14 4