Evliliği unuttu Meghan Markle'ı isyan ettiren kraliyet yasağı

Sussex Düşesi ünvanını alan Meghan Markle şu aralar evliliğiyle değil, kraliyet ailesinin başına dert olan bir yasağıyla boğuşuyor.

19 Mayıs'ta Prens Harry ile dünya evine giren ABD'li oyuncu Meghan Markle için kraliyet yasaklamaları başladı. Bugüne kadar monarşinin kurallarına uyma konusunda biraz esnek biraz da uyumlu bir profil çizen yeni düşeşi kurallardan biri bir hayli zorlayacak gibi görünüyor. Çünkü bu kural bugüne kadar Meghan Markle'ı var eden bir özelliği ortadan kaldırmaya yönelik. 

7 1

Kraliyet ailesine dahil olmadan önce ABD ve Kanada'da yaşayan Meghan Markle sıkı bir feminist ve aktivistti. Üstelik en tartışmalı siyasi konularda fikrini ortaya koymaktan çekinmeyecek kadar cesurdu. 

7 2

Mesela İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkıp çıkmamasına karar verilen Brexit oylaması sürecince açıkca anti-Brexit taraftarı olduğunu sosyal medya hesaplarından duyurmuştu. 

7 3

Muhalif ve politik yazarlarla ilgili de cesur paylaşımlar yapan Meghan Markle'ın tam bir Noam Chomsky hayranı olduğunu da sır değil. 

7 4