30 yaşına gelmeden okunması gereken kitaplar nelerdir hepsi birer şaheser!

30 yaşına gelmeden önce okunması gereken kitaplar nelerdir? Bu kitapları 30 yaşına gelmeden önce mutlaka okumalısınız!

Sizlere 3O yaşına gelmeden önce mutlaka okumanız gereken kitapların bir kısmının listesini hazırladık. Bu kitaplar tam bir baş yapıt niteliğinde. Okuduğunuz zaman hayal dünyasında kaybolacağınız bu kitaplar sizin hayata bakış açınızı değiştirecek ve hayatınızın anlam kazanmasını sağlayacak nitelikler taşıyor. 

10 1

ANNA KARANİNA-TOLSTOY

Aşkı yüzlerce yazar tarafından ele alınmış bir konudur ancak dünyaca ünlü Rus yazar Tolstoy'un "Anna Karenina"sı gibi destansı olanı pek yoktur. Anna Karenina, 19. yüzyıldaki Rus aristokrasisinde yaşanan bir yasak aşk hikayesi.

10 2

AŞK VE GURUR-JANE AUSTEN

Klasik dönem romanları arasında önemli bir yere sahip olan "Aşk ve Gurur", 18. yüzyıl İngiltere'sinde geçen unutulmaz bir aşk hikâyesini konu alıyor. Orta halli bir ailenin zeki ve neşeli kızı ile kibirli ve mağrur olmasının yanı sıra son derece dürüst ve varlıklı genç bir adamın neredeyse nefretle başlayan ilişkilerinin büyük bir aşka dönüşünü anlatan bu kitapta, biri gururlu diğeri önyargılı iki insanın zaman ilerledikçe yanıldıklarına ve birbirlerine yaptıkları onca haksızlığın yalnızca aşkla telafi edilebileceğine şahit olacaksınız.

10 3

BÖYLE BUYURDU ZERDÜŞT-NIETZSCHE

Tam adı "Böyle Buyurdu Zerdüşt: Herkes ve hiç kimse için bir kitap" olan eser, dâhi Alman filozof Friedrich Nietzsche'nin felsefesini anlattığı en önemli eserdir.Nietzsche'nin felsefî görüş ve kavramları açısından çok önemli bir yer tutmaktadır. 

10 4