Akıcı kitap tavsiyeleri neler şeker portakalı karantina günlerinde iyi bir seçim!

Birçoğumuzun karantina için evden çıkmadığı bu dönemde, evde geçirdiğimiz vakti kitap okuyarak keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Kitap okumak, evde geçirdiğimiz karantina günlerinde vaktimizi verimli harcamak için en iyi yollardan biri. Canınız sıkıldığı an elinize alacağınız akıcı bir kitap, sizi karamsarlıktan kurtararak modunuzu yükseltebilir. İşte evde keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak 8 kitap önerisi!

9 1

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Son dönemin en çok okunan kitaplarından biri olan Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali'nin 1943 yılında yayımladığı bir romanıdır. İlk olarak Hakikat Gazetesi'nde 18 Aralık 1940-8 Şubat 1941 tarihinde “Büyük Hikâye” başlığı altında 48 bölüm olarak yayınlanmıştır.

9 2

Şeker Portakalı - José Mauro de Vasconcelos

Şeker Portakalı, Brezilyalı yazar José Mauro De Vasconcelos'un 1968 tarihli romanı. Brezilya'nın Minas Gerais bölgesinde yaşayan fakir bir ailenin beş yaşındaki oğlu olan hayal gücü çok gelişmiş Zeze adlı çocuğun başından geçenleri konu edinir. Orijinali Portekizce olan eser 16 dile çevrilmiştir.

9 3

Çavdar Tarlasında Çocuklar - J. D. Salinger

Gönülçelen ya da Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger'in romanıdır. Eser ilk olarak 1951'de Birleşik Krallık ve ABD'de kitap olarak basıldı. "Modern zamanların başyapıtı" olarak değerlendirilen bu eser, "ahlâk dışı" ve "açık saçık" bulunduğundan ABD'nin birçok tutucu bölgesinde uzun süre yasaklı kaldı.

9 4