Foto muhabirinden ‘vapuru, tramvayı, martısı, Kızkulesi’yle İstanbul sergisi!

Foto muhabiri Kamil Yılmaz, 26 yıllık meslek yaşamı boyunca çektiği İstanbul fotoğraflarını, bir sergiyle İstanbullular ile buluşturdu.

Foto muhabir Kamil Yılmaz, 26 yıllık meslek yaşamından derlediği İstanbul fotoğraflarıyla, Beşiktaş Belediyesi sergi salonunda fotoğraf tutkunlarını buluşturdu.
7 1
İlk sergi deneyimini 1985 yılında ‘’Acı çeken insan‘’ konulu Yugoslavya Zagreb’teki uluslararası karma sergide, ardından ikinci sergi heyecanını ‘’Ermeni mimarların İstanbul’daki eserleri’’ni konu alan İstanbul Modern’de yaşayan Yılmaz, ilk kişisel sergisinde İstanbul fotoğraflarını derledi...
7 2
Yılmaz’ı ilk kişisel sergisinde Belediye binasının giriş katındaki sergi salonunda konuk eden Beşiktaş belediyesi başkanı Murat Hazinedar sergiye büyük ilgi gösterdi. Sanata ilgisiyle tanınan başkan kendisi de fotoğraf tutkusuyla tanınıyor. Binaya giriş çıkışında ve konuklarını ağırlarken sergiye uğramayı, konuklarına gezdirmeyi ihmal etmeyen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar sergide en çok ‘’martı simit’’ isimli çalışmayı beğendiğini, kendisinin de benzer fotoğraflar yakaladığını ancak bu fotoğrafı çok başarılı bulduğunu belirtti.
7 3
Serginin son bulmasıyla beğenilen fotoğrafıyla başkanı makamında ziyaret eden Kamil Yılmaz, adalar vapurundan fotoğrafladığı martının simit parçasını havada yakalarken ölümsüzleştirdiği ‘’Martı Simit’’ isimli çalışmasını başkana hediye etti... Ev sahibi başkan da kendisine teşekkür ederek evinde fotoğrafa yer açacağını ifade etti.
7 4