Aref kimdir Acun Ilıcalı'nın yarışmasında ünlü olmuştu şimdi ölümle pençeleşiyor

Aref kimdir? Acun Ilıcalı'nın Yetenek Sizsiniz yarışmasında ünlü olan Aref ölümle pençeleşiyor. İşte Aref'i ölümle burun buruna getiren sebep.

 Acun Ilıcalı'nın Yetenek Sizsiniz yarışmasında ünlü olan Aref kobralarla gösteri yapıyordu. Aref'i kobra soktu. Şimdi ölümle pençeliyor.

6 1

Televizyonda yaptığı ilizyon gösterileriyle tanınan sihirbaz tanınan Aref Ghafour'ı kobra yılanı soktu. Panzehirin Mısır'da bulunan ilacın getirilmemesi halinde Aref'in hayatını kaybedeceği bildirildi.

ACUN ILICALI'NIN PROGRAMINDA ÜN SALMIŞTI

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Türkiye'nin, Acun Ilıcalı'nın programlarında yaptığı sihirbazlık gösterileriyle tanıdığı İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafour'ı, Antalya'da kobra yılanı soktu.

PANZEHİRİN 8 SAAT İÇİNDE ALINMASI GEREKİYOR

Sağ kolunun bileğe yakın kısmından ısırılan Aref'in sağlığına kavuşması, Mısır'da bulunan panzehirin 8 saat içinde alınmasına bağlı.


6 2

AREF İÇİN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI DEVREDE

Ancak Mısır'ın Türk vatandaşlarına vize uygulaması nedeniyle havalimanında bekletilen ambulans uçak vize alınamadığı için hareket edemiyor. Aref için zamanla yarışılırken elçilik yetkilileri saat 09.00'dan sonra işlemlerin yapılabileceğini bildirdi. Birkaç saat içerisinde iğnesi yapılmazsa Aref'in zehirleneceği ve hayatını kaybedebileceği öğrenildi.

"ÖLMEMİ Mİ İSTİYORLAR"

Antalya'daki bir hastanede müşahede altında tutulan Afer'in kız arkadaşı yanından ayrılmıyor. Sık sık "Bir kaç saatim var. Ölmemi mi istiyorlar? Niçin vize vermiyorlar?" dediği öğrenilen Aref'in durumuyla ilgili 'acil' kayıtlı rapor düzenledi. Aref, vize alındığı takdirde Mısır'a bu raporla gidecek.

BÜYÜKELÇİLİK HAREKETE GEÇTİ

Bu arada Kahire Büyükelçiliğimiz de Aref için harekete geçti.

6 3

Aref Ghafouri, 18 Aralık 1989 tarihinde İran‘nın Urmiye şehrinde doğmuştur. Azerbaycan Türk'üdür. Çocukluktan itibaren hep farklı olmayı ve farklı şeyler yapmayı seven birisiydi. Hayatı olduğu gibi değil, hayal gücünde istediği şekilde yaşayan Aref, 7 yaşından itibaren değişik hayaller ve olağan dışılıklar ile hayatını şekillendirmeyi seçti. 11 yaşına geldiğinde, artık hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürme üzerine deneyimler yaşamaya başlamış ve kendini mentalizm'in sınırsız dünyasına taşımıştır. 11 yaşında iken amcasının ona gösteri yapmak için bir ampul kırıp yemesi onun gösteri dünyasına girmesini ateşledi. 18 yaşında bir sınav ile Türkiye ye gelmeye karar verdi. İstanbul Teknik Üniversitesini kazandı. Anadili gibi Türkçe konuşmayı 7 ay gibi kısa sürede öğrendi. kten sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesine geçme kararı alarak yeni adresi olan Ankara ya doğru yol aldı. Geçiş yaptığı Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Endüstriyel tasarım bölümünü kazandı. Ankara‘daki yaşantısında hem okuluna hem de mentalizme oldukça zaman Ayıran aref, zaman zaman Ankara da yaptığı gösteriler ile de mentalizm Alanında ki tecrübelerini geliştirmiş oldu. Tüm bu gelişmeler neticesinde kendini hazır hissettiği bir anda yetenek sizsiniz Türkiye yarışmasına katılma kararı alan Aref, bu kararla hayatında profesyonel Yeni bir başlangıç yapmış oldu.6 4