Avrupa Yakası'nın Yaprak'ı Hale Caneroğlu oyunculuğu bıraktı yeni mesleği şaşırttı!

Avrupa Yakası dizisinde hayat verdiği Yaprak karakteriyle tanınan oyuncu Hale Caneroğlu, oyunculuğu bıraktı. Caneroğlu, şimdilerde yazarlık yapıyor.

2004 ile 2009 yılları arasında yayınlanan efsane dizi Avrupa Yakası'nda Yaprak karakteriyle beğenileri üzerine toplayan oyuncu Hale Caneroğlu mesleğini bırakan ünlü isimlerden. Caneroğlu, şimdilerde çıkardığı kitaplarla mutluluğun sırlarını anlatıyor. Mutluluk atölyeleri de veren ünlü isim ilginç mesleğiyle kendini çok iyi hissettiğini belirtiyor.

6 1

Avrupa Yakası'nda 'Yaprak' karakterine hayat veren Hale Caneroğlu, 5 yıl boyunca canlandırdığı rolüyle yolunun nasıl kesiştiğini şu sözlerle anlattı: "Yönetmenimiz Hakan Algül'dü ve onunla daha önce iki reklam filminde çalışmıştım. Levent Can, 'Avrupa Yakası'nın elemelerine gittikten sonra beni aradı, 'Hale, yeni sitcom çekilecek, kalabalık bir kadrosu var. Çok fazla genç oyuncuya ihtiyaç var. Yönetmeni de Hakan, mutlaka elemesine git' dedi. 'Yaprak' rolü için 70 kişiyle görüşmüşler. Fakat Gülse, 'Yaprak, reklamlardaki kız. Onu bulun' diye beni bulmaya çalışmış. Hakan'a telefonda dizi için görüşmek istediğimi söyledim. O da 'İnanmıyorum, seni arıyorduk. Çabuk sete gel' dedi."

6 2

 "Oyunculuk konusunda umudumu yitirdiğim bir noktadaydım. Sürekli dizilerle görüşmeye gidiyordum ve olmuyordu. O sete de 'olursa olur, olmazsa olmaz' diyerek gittim. Çok çok şanslıydım ki bu kadar efsane olmuş bir dizide 180 bölümün 180'inde de yer alan bir karakteri oynama şansı buldum. Hayatım 'Avrupa Yakası' öncesi ve sonrası olarak ayrılır. Kendimi çok ayrıcalıklı ve kutsanmış hissediyorum, öyle bir dizide yer alabildiğim için."

6 3

"Şarkıcılık her şeyin başlangıcı oldu"

2019'da dizi bitince şarkıcılığa ağırlık veren ve 2010'da ilk albümü "İçimde Saklısın"ı çıkaran Caneroğlu, 'eğlence sektöründen' uzaklaşmasının başlangıcının şarkıcılık olduğunu söyledi: "Kendi şarkılarımla büyük başarılar elde edemedim. Ama orkestramla çok fazla ekstraya gittim. Şarkıcılıktan iyi kazanç elde ettim. Ama sahnedeyken hep ticari şarkılar söylememi istediler. 2016 yılıydı... Kendimi sarhoş eğlendiriyormuş gibi hissetmeye başlamıştım. Bir ilaç firmasının 50'nci yıl galasındaydım. 400 kişi vardı ve herkes çok şıktı. Fotoğrafa baktığınızda hiçbir sorun yok, sevilen Türkçe ve yabancı pop şarkılarını seslendiriyordum. Çok eğlendiriyordum. Ama içeride çok mutsuzdum, hiç eğlenmiyordum ve sahne bittiğinde gerçekten öz saygımı yitirmişim gibi hissettim. O yüzden şarkıcılığı bırakma kararı verdim."

6 4