Ekranların ünlü kadınlarının filtresiz ve photoshopsuz görüntüleri

Vogue Türkiye için kamera karşısına geçen ünlü kadınlar filtresiz fotoğraflarıyla gündemde. İşte ünlülerin filtresiz ve photoshopsuz görüntüleri

Vogue Türkiye “filtresiz kadınlar” anlayışından yola çıkarak tarihinde ilk kez bir sayısını, modelsiz ve rötuşsuz yayınladı. Kendilerine özgü güzelliklerinin farkında olan pek çok kadının, filtre, edit, rötuş gibi hiç bir fotoğraf hilesi kullanılmayan fotoğrafları Vogue Türkiye Nisan sayısında yerlerini aldı. Hemen her gün gerçek dışı ve dijital araçlarla manipüle edilmiş güzellik imajlarına maruz kalan kadınların yüzde 70’i medya ve reklamlarda yeteri kadar temsil edilmediklerini düşünüyor. İşte kadınların yüksek sesle dile getirdikleri bu konuya dikkat çekmek için Dove ve Vogue Türkiye, el ele vererek #hilesizgüzellik projesine imza attı.

9 1

Kusursuzluğu yücelten gerçeküstü fotoğraflarla bombandımana tutulduğumuz, güzellik kalıplarına sığmaya çalıştığımız ve güzellik baskısını üzerimizde hissettiğimiz bir dönemde Vogue Türkiye; Dove ile birlikte güzelliğe kapsayıcı bir bakış açısıyla yaklaşan, fotoğraf hilelerinden ve filtrelerden arındırılmış bir sayı hazırladı.

9 2

Farklılıklarımızı yücelten, kadını düşünmeye, tepki vermeye, kendini olduğu gibi sevmeye sevk eden Vogue Türkiye, Nisan sayısında kamera karşısına olduğu gibi, filtresiz hilesiz geçmeyi kabul edecek isimlerle işbirliği yaptı.

9 3

Netflix’in ses getiren dizisi Atypical’ın parlak oyuncusu Brigette Lundy-Paine, doğal dokulardan kum ve toprak tonlarında tasarımlarla Kaliforniya’da, Vogue Türkiye için en doğal haliyle kamera karşısına geçti.

9 4