Koronavirüsün çıkış noktası Çin'den inanılmaz görüntüler! 20 milyon insanı odalara hapsettiler

Koronavirüsün çıkış noktası Çin'de Omicron varyantı sonrası sert tedbirler alındığını gösteren görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

Koronavirüsün çıkış noktası Çin'de Omicron varyantı sonrası sert tedbirler alındığını gösteren görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı. Binlerce insanın gece yarısı evlerinden alınıp küçük hücrelerden oluşan karantina kamplarına götürüldüğü videolar tüm dünyada infial yarattı.

11 1

Koronavirüsü en hızlı yenen ülkeler arasında yer alan Çin, sık sık radikal ve sert önlemlere başvuruyor. Pekin'de binlerce insanın evlerinden alınıp hücreye hapsedilme görüntüleri şok etkisi yarattı.

11 2

5.5 milyon kişiye ev sahipliği yapan Anyang, iki omicron varyantı vakasının rapor edilmesinin ardından Pazartesi günü geç saatlerde kapanmaya gitti. Son uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları, pandeminin başlangıcında Wuhan ve Hubei eyaletine uygulanan tedbirlerden bu yana en geniş olanı. O zamandan beri, Çin'in yaklaşımı, salgınlardan etkilenen daha küçük alanları kapatma stratejisine dönüştü.

11 3

4 Şubat'ta Pekin'de başlayacak Kış Olimpiyatları'nın yaklaşması ve Omicron'un ortaya çıkması, salgını bastırmak ve Çin'in diğer bölgelerine yayılmasını önlemek amacıyla şehir çapında karantinaları geri getirdi.

11 4