Ünlü isimler, vahşice katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu'nun ardından isyan etti

Bir süredir kayıp olan Azra Gülendam Haytoğlu'nun vahşice katledildiği ortaya çıktı. Ünlü isimlerden Azra'nın ölümü sonrası peş peşe paylaşımlar geldi.

Antalya'da yaşayan Azra Gülendam Haytaoğlu, koronaya yakalandıktan sonra yanında kaldığı ablasıyla tartıştı. Daha sonra evden kimliğini bile almadan çıkan genç kız, telefonla ulaştığı ablasına "Bir abiyle kalacağım" dedi ve izini kaybettirdi. Uzun süredir aranan Azra ölü bulundu. Talihsiz kızın, iş için buluştuğu bir emlakçı tarafından tecavüz edilip boğulduğu öğrenildi. Cinayeti itiraf eden zanlı, Azra'yı öldürdükten sonra cansız bedenini 5 parçaya ayırıp ormana gömdüğünü söyledi.

6 1

Kan donduran cinayet ünlü isimleri de isyan ettirdi. Hesaplarından peş peşe paylaşım yapan sanat dünyasının sevilen isimleri, kadına şiddete öfke kusarak "Artık yeter" dedi. İşte o paylaşımlardan bazıları;

GÜLBEN ERGEN

"Üniversite mezunu, zengin, insan görünümlü şeytan, çapkın bakışlı, ne düzgün yüzlü adam dimi? Kıza tecavüz etti, boğdu, parçalara böldü, poşetlere koydu, ormana götürdü, gömdü."

6 2

CEYLAN ERTEM

"Bir çocuğum olacak, canla başla bu günlere getireceğim. Aşkla seveceğim. Saçının teline kıyamayacağım. Sonra onu benden bu şekilde alacaklar. Üzüntümü tarif edemem! Korkunç! hayat ailesine ve sevdiklerine sabır versin, dayanılmaz bir acı… Takipçisi olalım, o şeytan en büyük cezayı almadan bu olayı unutmayalım."

6 3

SUNAY AKIN

"Çocuklarımız, kadınlarımız, denizlerimiz, ormanlarımız… Koruyamıyoruz hiçbirini… Azra Gülendam Haytaoğlu adlı üniversite öğrencisi tecavüze uğradı, bedeni vahşice parçalandı… Bu acı da dursun bir köşesinde, yanan yüreğimizin!.."

6 4