Buğulu göz makyajı nasıl yapılır 5 adımda daha çekici bakışlara sahip olun

Buğulu göz makyajı yapmanın teknikleri nelerdir? Buğulu göz makyajı nasıl yapılır? Etkileyici bakışların sırrı bu beş adımdan geçiyor!

Biz kadınlar  genellikle makyaj yapmayı çok severiz. Makyajımızda bir odak olacaksa da onun bakışlarımız olmasını isteriz. Doğruya doğru; iddialı buğulu göz makyajlarına bayılıyoruz!  Bakışları üzerimize taşıyacak koyu ve buğulu göz makyajına ise asla hayır demeyiz. Peki buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

5 1

PRİMER UYGULA

Yaptığımız göz makyajının gün boyu büyüleyici görünmesini kim istemez ki... Primer sayesinde farın gün boyu kalıcı ve ilk anki kadar kusursuz görünecek.Eğer makyaj altına uygulayacağın bir far bazınız yoksa endişelenmeyin. Onun yerine krem bir farla da göz kapağına baz oluşturabilirsiniz.


5 2

GÖZ KAPAĞINA NÖTR BİR RENK UYGULA

Koyu göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de göz kapağının tamamına nötr bir renk sürerek göz makyajınıza baz oluşturmaktan geçer. Uyguladığınız bu renk sayesinde bir sonraki adımda uygulayacağınız koyu renkleri daha kolay bir şekilde karıştırma fırsatı bulabilirsiniz.


5 3

GÖZ KAPAĞINI GÖLGELENDİR

Buğulu göz makyajı yaparken en önemli adımlardan biri de kullanmak istediğiniz en koyu rengi seçmek ve göz kapağının katlanma çizgisine uygulamaktan geçiyor.5 4