Buzdolabında saklanması gereken makyaj malzemeleri performansları artıyor!

Buzdolabında saklanması gereken makyaj malzemeleri neler? İşte buzdolabında sakladığınızda ömürleri uzayan makyaj malzemeleri!

Birçok makyaj malzemesinin buzdolabında saklanarak ömürlerinin uzatılabileceğini biliyor muydunuz? İlk duyduğunuzda kulağınıza tuhaf gelebilir. Fakat ısı ve ışıktan uzak duran makyaj malzemeleri daha uzun ömürlü oluyor. Siz de makyaj malzemelerinizi daha uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız buzdolabında saklamalısınız. Peki bunlar neler? Yani hangi makyaj malzemeleri buzdolabında saklanır? İşte buzdolabında saklanması gereken makyaj malzemeleri!

6 1

EYELİNER: 

Uzmanlar eyeliner'ı kullanmadan 10 dakika önce dolaba koymayı öneriyor. Aynı şey göz kalemi içinde geçerli. Dolaba koyulan eyeliner ve göz kalemi daha düzgün çizgiler çizmenize yardımcı olacaktır.

6 2

RUJ: 

Buzdolabında saklanması gereken makyaj malzemelerinden biri de rujdur. Ruju dolapta saklamak onun kullanım süresini arttıracaktır. Isıdan uzak tutarak kimyasal parçalanmayı da engellemiş olursunuz.

6 3

PARFÜM

Parfüm kokusu zaman içerisinde değişmektedir. Bu nedenle parfümünüzün daha uzun süreli kullanımını sağlamak için onu ısı ve güneşten korumalısınız. Parfüm çok uzun süre sıcakta kalırsa, içindeki kimyasallar kırılır ve kokusu tamamen değişir. Bu yüzden parfümünüzü buzdolabında saklamayı denemelisiniz. 

6 4