Dudak dolgusu nedir? Dudaklarınıza aydınlatıcı sürerseniz...

Dudak dolgusu nedir? Dudak dolgusu yaptırmak istemiyorsanız bunu deneyin!İşte daha dolgun dudaklara sahip olmak için 5 makyaj hilesi!

  Dolgun dudaklar bütün kadınların hayalidir. Bu hayal için illa ki güzellik merkezlerine gidipte para harcamanız gerekmiyor. Çünkü uygulayacağınız birkaç teknikle dudaklarınız olduğundan daha dolgun gözükebilir. Şimdi sizlere en başarılı makyaj taktiklerini paylaşıyoruz.İşte daha dolgun dudaklara sahip olmak için 5 makyaj hilesi!

TASLAK OLUŞTUR

Dudak makyajına başlamadan önce mutlaka dudak makyajının taslağını çizmelisiniz. Evet, biraz zor görünebilir ama birkaç kere denedikten sonra çok hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. Dudak makyajının taslağını çizerken mutlaka dudaklarının ortasına çizgiler eklemelisiniz. Bu çizgiler sayesinde dudakların daha geniş görünecektir. 

5 1

DUDAK ÇEVRENİZİ BELİRLEYİN

Dolgun dudaklara kavuşmanın en önemli şartlarından biri dudak çerçevesidir. Dudaklarını çerçevelerken mutlaka rujunla aynı renk dudak kalemini kullanmalısınız. Yoksa dudak makyajında yaptığınız hileler ortaya çıkabilir. Dudaklarının daha iri görünmesi için dudaklarını, dudak çizginin bir tık dışından çervelemelisiniz tabii ki abartmadan.

5 2

DUDAKLARIN ORTASINI AYDINLIK BIRAK

Dudak makyajında tek bir renk yerine farklı tonları kombinleyerek daha dolgun görünen dudaklara kavuşabilirsiniz. Dudak çevreni daha koyu, dudaklarının iç ve orta kısmını ise daha açık renkte ruj sürmelisiniz. Böylece dudaklarınızda derinlik yaratıp daha iri göstereceksiniz.

5 3

DUDAK ÜSTÜNÜZÜ PARLATIN 

Aydınlatıcını sadece elmacık kemiklerini belirginleştirmek için kullanmamalısınız. Dudak üzerine hafifçe aydınlatıcı sürerek dudaklarını daha kalkık gösterebilirsiniz. Üst dudağın ve burnun arasında kalan bölgeye parmaklarınla hafifçe aydınlatıcını dokundurun ve farkı görün.

5 4