Gelin makyajı nasıl yapılır kusursuz bir gelin olmak için...

Gelin makyajı nasıl yapılır? Hayatınızın önemli anlarından biri olan düğününüzde kusursuz bir makyaj için bilinmesi gerekenleri sizler için hazırladık!

Hayatınızın belki de en önemli anlarından biri olan düğünün kusursuz geçmesini kim istemez ki? Kadınlar bu günde göz alıcı ve şık olmak istiyorlar. Bunun için provalara gidiyor kendilerine uygun makyajı bulmayı deniyorlar. Peki kusursuz gelin makyajı nasıl yapılır? Gelin makyajı yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? Hayatınızın en önemli anında göz alıcı bir gelin olmak istiyorsanız bu tavsiyelere kulak verin! 


6 1

Gelin makyajı yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan birincisi yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat etmeniz olacaktır. Düğün gününden 1 hafta önce kafeinli içecekler içmemenizde fayda var. Çünkü kafeinli içeçekler dişlerinizin sarı görünmesine neden olacaktır. Bu görünüme sahip olamamak için kafeinli içeçek tüketmemenizde fayda var. 

6 2

Makyaja başlamadan önce mutlaka kalıcı baz kullanın. Düğün gününden önce yüz şeklinize ve cilt tipinize uygun makyajı bulmak için provalar yapılmasını isteyin.

6 3

Ten makyajınızı yaptırmadan önce mutlaka göz makyajınızı yaptırmaya dikkat etmenizde fayda var. Makyaj ürünlerinizi seçerken mutlaka akmayan ve gelinliğinize bulaşmayan ürünlerin tercih etmesini kuaförünüzden isteyin. 

6 4