Göz şekline gör eyeliner nasıl sürülür göz kapağınız düşükse...

Eyeliner tek bir göz şekline göre sürülmez bu yüzden eyelinerın size yakışması için ilk olarak göz şeklinizi belirlemeniz gerekiyor!

''Her eyeliner herkese yakışmaz'' cümlesi makyaj tekniklerinde yanlış sayılan bir bilgidir. Eyeliner aslında herkese yakışan ve makyajda kurtarıcı olan bir göz makyajı tekniklerinden biridir. Eyeliner herkese yakışır. Ancak her eyeliner göz çeşitlerine göre kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Sizde eyelinerı göz makyajında çok beğniyorsanız ancak kendinize yakışmayacağını düşünüyorsanız bu düşüncede uzaklaşıp sizin için bir araya getirdiğimiz göz çeşitlerine göre eyeliner sürme tekniklerine göz atabilirsiniz! 

7 1

GÖZ KAPAKLARINIZ DÜŞÜKSE...

Göz kapağındaki cilt fazlalığı göz kapağı düşüklüğüne neden olmaktadır. Eğer ki göz kapaklarınız düşükse gözleriniz daha etkileyici ve çekik bir görünüm vermek için eyeliner sürerken kirpik diplerinizin orta kısmından başlayarak yukarı doğru çıkarmaya özen gösterin.

7 2

BADEM GÖZLÜLER İÇİN EYELİNER MODELİ

Eğer ki gözlerinizin iç kısmı dış kısmına göre yukarı bakıyorsa gözleriniz badem yapıdadır. Eyeliner çeşitlerinin hemen hemen hepsini kullanabilen badem gözlüler bu konuda oldukça şanslı! Ancak gözlerinizi daha çarpıcı hale getirmek istiyorsanız eyelinerı sadece kirpik diplerinize uygulayabilirsiniz! Böylelikle hem sade hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

7 3

GÖZLERİNİZ YUVARLAKSA...

Yuvarlak bir göz yapısına sahipseniz göz pınarlarınızdan ince bir çizgi başlatıp göz kapaklarınızın dış köşesine doğru kalınlaştırıp yukarı doğru kuyruğu uzatarak gözlerinizi çekik gösterebilirsiniz!

7 4