Rujun kalıcılığını arttırmak için ne yapılabilir tüm gün silinmeyecek!

Rujun kalıcılığını arttırmak için ne yapılır? Kırmızı ruju dudakta korumanın en etkili yöntemlerini sizler için araştırdık. İşte yapılması gerekenler!

Kırmızı ruj, çoğu kadının vazgeçilmez renkleri arasında yer almaya devam ediyor ve kışkırtıcı etkisi ne olursa olsun değişmiyor. Kırmızı rujun bir kötü özelliği bulunuyor ki, bir şey yenilip içildiğinde bulaşması ve etkisini kaybetmesidir. Bunun için belirli aralıklarla makyajınızı tazelemeniz gerekiyor. Peki makyaj tazeleyecek bir durumda bulunmuyorsanız? İşte bu gibi durumlarda sizi kurtaracak bir önerimiz var. Kırmızı rujunuzu dudağınızda daha kalıcı bir hale getirmenin yollarını sizler için araştırdık. Peki rujun kalıcılığını arttırmak için ne yapılabilir? İşte daha kalıcı bir ruja sahip olmak için yapmanız gerekenler! 

4 1

DUDAK KREMİ İLE NEMLENDİRİN 

Ruj sürmeden önce yapmanız gereken ilk şey, dudaklarınızı fazla yağlı olmayan bir dudak kremi ile nemlendirmek olacaktır. Bu nemlendirici dudaklarınızın kurumasını da önleyecektir. 

4 2

DUDAK KALEMİ İLE DUDAĞINIZI BOYAYIN 

Aldığınız rujun bir koyu tonunda dudak kalemi tercih edin. Sadece dudak çevrenizi değil dudağınızın hepsini bu kalemle boyayın. 

4 3

HAFİF DARBELER İLE SÜRÜN 

Ruju yüzük parmağınızla hafif darbeler ile sürün. Bütün bu uygulamalar sonrasında kırmızı rujunuzun dudaklarınızda daha kalıcı olduğunu fark edeceksiniz. 

4 4