Çağatay Akman'ın 240 milyonluk şarkısına Youtube darbesi!

Çağatay Akman’ın seslendirdiği ve 240 milyon kez izlenen ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ şarkısı, telif hakkı ihlali gerekçesiyle Youtube’dan kaldırıldı. İşte yapımcının ‘sahte ihbar’ açıklaması…

Çağatay Akman'ın seslendirdiği ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ isimli şarkısı. Geçtiğimiz yılın ‘hit’leri arasındaydı. Hakkında bir sürü iddia olmasına rağmen 240 milyon gibi dev bir tıklanma sayısına ulaşan parçanın videosu genç şarkıcıya şöhret ve pek çok ödül kazandırdı.
18 1
Şarkı daha yayınlandığı gibi tıklanma rekorları kırdı, tüm radyolarda, mekanlarda milyonlarca kez dinlendi. Gündeme bomba gibi düşen olay ise telif nedeniyle bu videonun Youtube'dan kaldırılması.
18 2
Şarkının çok sayıda versiyonu dolaşımda olsa da dün akşam saatlerinde gerçekleşen bu yasak kararı başta Çağatay Akman’n takipçileri olmak üzere çok büyük bir kesim tarafından sosyal medyada paylaşılmaya ve tartışılmaya başlandı.
18 3
ANNA RF isimli grubun ‘Jump’ isimli şarkısından kopya olduğu öne sürüldüğü için Youtube'a yapılan şikayetler şarkının resmi videosunun kaldırılmasına neden oldu. Genç şarkıcı bunun sahte bir telif hakkı ihbarı olduğunu öne sürdü.
18 4