Rock müziğin genç ismi Halil Enes ile tanışın!

Halil Enes'in yeni single'ı Bazı Adamlar Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle çıktı! Bu yakışıklı ve duygusal genç adamı daha yakından tanımak isterseniz sizi şöyle alalım...

Elmaelma.com ekibi olarak müzik dünyasında yeni yetenekler keşfetmekten çok mutluyuz. Bazı Adamlar adlı parçasıyla müzik dünyasına adım atan Halil’i daha yakından tanımak istedik… Elmaelma: Merhaba Halil. Bize biraz kendinden ve müzik tutkundan bahsetmeni istesek bize neler anlatırsın? Halil : 20 Eylül 1993 yılında Düzce'de doğdum.Babam ve amcam müzisyen olduğundan müzikle tanışmam çok geç olmadı.6 yaşında babamdan piano öğrenmeye başladım.Amcam ise gitar çalıyordu ve bana daha çekici geldi.Sonrasında gitarla devam ettim.Ortaokulda ilk bestelerimi yapmıştım şuan ne kadar gülünç gelsede o zamanlar ailem ve arkadaşlarım çok beğenmişti sağolsunlar çok destek olmuşlar.Lisede okulun grubu vardı solo gitarist olarak girmiştim ilk yıl.Daha sonraki yıl ise solist ve ritim gitarist olarak devam ettim.Özel günlerde salonlarda ve okullarda çeşitli konserler verdik.
8 1
Elmaelma: Peki müzik eğitimi aldın mı? Halil: Ne kadar konservatuar istesemde maalesef büyüklerimiz hayatımızda bir güvence olarak meslek edinmemizi istedikleri için eğitim hayatıma İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nde devam ettim.Küçüklüğümden beri İstanbul aşığı bir insandım ama gelmemdeki asıl amaç aşk değil işti.Üniversite yıllarımda Taksim'de,Kadıköy'de ve aynı zamanda sokakta müzik yaptım.
8 2
Elmaelma: En başından kararlıydın yani… Bu harika bir şey! Halil: Üniversite bittiğinde ilk tercihimi hayallerimden yana kullandım. Müzik adına daha profesyonel işler yapmak istiyordum.En azından adım atmak istiyordum.Babamın bir arkadaşı vasıtasıyla aranjör Yuriy Ryadchenko ile tanıştım ve bestelerimi dinlettim.İlk şarkı olarak Bazı Adamlar'ı seçtik.Amacım aslında şarkıları profesyonel bir şekilde düzenleyip,kayıt alıp bir şekilde insanlara duyurmaktı.Bunun birden olmayacağını,insanlara bu şarkıyı ulaştırmanın ve tabiki kimsenin duymadığı birini insanlara kabul ettirmenin ne kadar zor olacağınında farkındaydım.
8 3
Elmaelma: Peki düşündüğün kadar zorlandın mı bu yolculukta? Dokuz Sekiz müzik ile tanışman nasıl oldu? Halil: Kayıtlar bittikten bi hafta sonra kadar Yuriy aradı ve Dokuz Sekiz yapım şirketinin benimle görüşmek istediğini söyledi.Görüşmeye gittim ve bu şarkıyı yapmak istediklerini,benimle çalışmak istediklerini söylediler. Açıkçası heycanlanmıştım. Benim bu şarkıyı insanlara nasıl ulaştıracağım konusunda kaygılarım vardı ve bunuda bu sayede halledebileceğimi düşünmüştüm.
8 4