Ağız kokusu nasıl geçer bol bol yoğurt yiyin!

Ağız kokusu için ne yapmalıyım? Ağız kokusu doğal yollarla nasıl giderilir? İşte toplumda utanç ve endişe yaşamamıza neden olan ağız kokusunu önleyen besinler!

Toplum içerisinde oldukça utanç verici ve sıkıntılı bir duruma neden olan ağız kokusu problemi çoğu kişinin yaşadığı ve endişe duyduğu bir durumdur. Genellikle ağız ve diş sağlığına önem vermeyen kişilerin yaşadığı bir problem olan ağız kokusu hem kişiyi hem de çevredekileri rahatsız eden bir durumdur. Peki ağız kokusu neden olur? Nasıl geçer? Ağız kokusunu geçiren doğal yöntemler nelerdir? diyorsanız bu haberimiz tam size göre! İşte ağız kokusunu geçiren en etkili doğal yöntemler! 

7 1

MAYDANOZ

C vitamini deposu olan maydanozun nefesi tazeleme özelliği bulunur. Ağızdaki kötü bakterileri yok edip nefesin yenilenmesine yardım eder. Bir parça maydanoz çiğneyip kötü ağız kokusunu giderebilirsiniz.

7 2

LİMON

Ağız kokusunu gidermekte en etkili yiyeceklerden biri limondur. Bir limonu ortadan ikiye kesip emerek yiyebilirsiniz veya suyuyla gargara yapabilirsiniz. Limon çok tercih edilen bir yöntem değildir. İçerisiğindeki asidik madde nedddeniyle diş minelerine zarar vermesinden dolayı çok fazla tercih edilememektedir.

7 3

NANE

Ağız kokusunu gideren en etkili yöntemlerden biri de nanedir. Hatta belki de ferahlatıcı özelliği sayesinde ilk başvurabileceğiniz yollardan biri bile olabilir. Bir parça taze naneyi sakız gibi çiğneyebilir veya çayını yapıp gargara olarak kullanabilirsiniz.

7 4