Avokado çekirdeği faydaları neler parlak saçlara sahip olun!

Avokado çekirdeği faydaları neler? Freş lezzetler arasında yer alan avokadonun çekirdeğini çöpe atıyorsanız çok şey kaybediyorsunuz demektir.

Freş lezzetler arasında yer alan yemeğe ve meyve olarak bir çok  tarif arasında yer alan avokadonun bir çok şeye faydası bulunmaktadır. Ancak sadece avokadonun değil aynı zamanda çekirdeğinin de bir çok şeye faydası olduğunu biliyor muydunuz? İşte elmaelma.com okurları için hazırladığımız avokado çekirdeğinin mucize yarattığı o faydalar...

5 1

DOĞAL SAÇ MASKESi!

Canlı ve parlak saçlara sahip olmak için avokado çekirdeğinden doğal saç maskesi yapabilirsiniz. İlk olarak avokado çekirdeğini rendeleyin daha sonra hint yağı ile karıştırıp bir gün kadar bekletin. Elde ettiğiniz karışımı kafa derinize uygulayın ve başınızı sarın. Yaklaşık karışımı saçınızda 1 saat kadar beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

5 2

DOĞAL PEELİNG

Avokadoyu çekirdeğinden ayırdıktan sonra yaklaşık olarak 1 saat kadar ısıtılmış fırında bekletin daha sonra rendeleyin. Rendeleme işlemi bittikten sonra üzerine öğütülmüş kahve ve deniz tuzu ekleyerek cildinize oval hareketlerle peeling yapın. İşte doğal karışımlarla sağlıklı peeling!

5 3

SİVİLCE SORUNLARINI ÇÖZÜYOR!

Sıklıkla şikayet olan cilt sorunlarından biri de sivilcedir. Sivilce sorunlarınızın üstesinden gelmek için avokado çekirdeğini kullanabilirsiniz. Ilık suyun içerisine avokado çekirdeğini rendeleyerek iyice karışmasını sağlayın. 

5 4