Bakımı kolay çiçekler hangileridir?

Evinizde veya ofis ortamınıza renk katmak aynı zamanda bakımı çok kolay olan bu bitkileri sizler için sıraladık.

AFRİKA MENEKŞESİ

Evinizde rengarenk çiçekler yetiştirmeyi seviyorsanız aralarına birde afrika menekşesini ekleyebilirsiniz. Renkli çiçekleri olmasına rağmen aynı zamanda güneş ışığına ihtiyaç duymayan bir bitki olan afrika menekşesesi, güneş ışığı aldığında yaprakları ısınıp hemen solmaktadır. Afrika menekşesi suyu ve nemi çok seven bir bitkidir.  Haftada iki kere bol su ile sulayabilirsiniz.

5 1

KAUÇUK BİTKİSİ

Ofisinizi veya evinizi büyük bitkilerle yeşillendirmek istiyorsanız kauçuk bitkisi tam olarak size göre! Gün ışığına fazla ihtiyacı olmadığı için odanızda veya ofiste istediğiniz yere koyabilirsiniz. Suyu ve nemi sevmesine rağmen çok fazla sulamanıza gerek yoktur.Büyük yapraklarda tozlanmayı engellemek için nemli bir bezle silebilirsiniz. 

5 2

KAKTÜS

Hem uygun fiyatı hemde dayanıklı bitkileri seviyorsanız aynı zamanda dikenlerini dert etmeyecekseniz kaktüs tam size göre bir bitki! Çiçek olmasını illaki istiyorsanız kaktüsün bazı türleri çiçek de açmaktadır. Çok fazla suyu sevmeyen bir bitki olduğu için sürekli olarak sulamanıza da gerek kalmayacak.

5 3

HAVA BİTKİLERİ

büyüleyici görünümüyle saksıya ya da herhangi bir tutunmaya ihtiyaç duymayan bu bitkiler çeşitli yaratıcı kullanımıyla ofislerde veya evlerde dekorasyonu için oldukça çok fazla tercih edilen hava bitkileri nemi sevdikleri için düzenli olarak sulamanız gerekmektedir. Genellikle bu bitkiler adından da anlaşılacağı gibi havaya ihtiyaç duymaktadır. Geniş ve büyük fanuslar tercih edilmektedir.

5 4