Besinler hakkında bilinmeyen ilginç bilgiler nelerdir?

Hergün tükettiğiniz besinler hakkında hemen hemen bilgi sahibiyiz, ancak bildiğimiz şeyler ne yazık ki doğru olmayabilir. İşte besinler hakkındaki yanlışlar.

- C vitami denince akla ilk kış mevsiminin vazgeçilmezi portakal gelir ama ne yazık ki C vitsmini içeriğine baktığımızda portakal ne yazık ki ilk 10'a bile giremiyor!

- İşte size bir doğru bilinen yanlış daha! Beyaz çikolata aslında çikolata değildir. İçerisinde kako bulunmaz. Sadece kakao yağı vardır.

5 1

- Bir başka şaşıracağınız bilgi ise 'S' harfi açlık hissini tetiklemektedir. Bu yüzden dikkat ederseniz bir çok yiyecek markasının içerisinde s harfi sıklıkla yer alır!

- Genellikle şifa niyetine annelerimizin ve büyüklerimizin hasta olunca bize yaptıkları tavuk suyu çorbasını Orta Çağ döneminde cinsel gücü arttırmak için tüketilirmiş...

5 2

- Geçmişten günümüze bir çok kişi sarımsak ve yumurtayı kokusundan dolayı tüketmekten pek hoşlanmaz. Ancak bu kokunun sebebi ise içerisindeki sülfürdür. Belki bundan sonra tüketimlerinizde kokusunun nedenini aklınıza getirirseniz sarımsak ve yumurta tüketmek daha geçerli ve cazip bir sebep olabilir.

5 3

- Bir çok tatlı ve pastaların içerisinde bulunan krem şantiyi 17. yüzyılda Fransız Vatel buldu. Tatlı canavarlarının dönüm noktasının tarihi açısından büyük bir devrim!

- Sizlere kerevizi bol bol tüketirecek bir bilgi geliyor! Kerevizin içerisindeki kalori onu yemeye çalışken yaktığınız kaloriden daha az.

5 4