Eve uğur getiren bitkiler içiniz huzur dolacak!

Eve uğur getiren bitkiler nelerdir? Bazı bitkiler evi dekoratif olarak zenginleştirmenin yanı sıra eve uğurda getirmektedir. İşte onlardan bazıları!

Evi dekoratif olarak zenginleştirmenin yanı sıra içerideki kötü havanın temizlenmesine yardımcı olan bazı bitkiler de yok değil. Eski çağlardan itibaren eve şans,huzur,mutluluk ,bolluk ve bereket getirdiğine inanılan bu bitkilerin neler olduğunu biliyor muydunuz? Ev içerisinde iyi enerji oluşmasını istiyorsanız bu bitkileri evinizden eksik etmeyin. Peki eve uğur getiren bitkiler nelerdir? İşte bunlardan bazıları... 

5 1

YASEMİN ÇİÇEĞİ 

Yasemin bitkisi evde bulunan kötü enerjiyi yok ederek, pozitif enerjinin yayılmasını sağlayan bir bitkidir. Özellikle ev içerisindeki bireylerin ilişkilerinin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Yasemin bitkisi dış mekan bitkisidir. Fakat bu bitkinin bodur cinslerini evde yetiştirebilirsiniz. 

5 2

BİBERİYE

Biberiye'yi evinizde oldukça rahat bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Kokusuyla evin toksinlerden arınmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra mevcut olan kötü havanın temizlenmesine de yardımcı olur. Fiziksel ve zihinsel olarak enerjinin artmasını sağlar. 

5 3

SUKULENT BİTKİSİ 

Eve uğur getiren bitkilerden biri de sukulent bitkisidir. Pozitif enerji yaymasıyla meşhur olan bu bitkinin yapraklarındaki jel de iyileştirici etkiye sahiptir. Sukulent bitkisi aspirin dahil pek çok ilacın ham maddesi olarak kullanılmaktadır. Bu bitki özellikle Afrika'da  şans getirmesi, kötülükleri uzaklaştırması için kapı girişlerine asılmaktadır. Bu bitkinin özelliklede mutfakta bulundurulmasının evi yangından, yanmadan, kazalardan koruyacağına inanılır.

5 4