Evin havasını temizleyen çiçekler nelerdir tertemiz olacak!

Evin havasını temizleyen çiçekler nelerdir? Bu çiçekler evinizdeki tüm zararlı maddeleri kendine çekerek evin havasını tertemiz yapıyor!

Evin havasını temizleyen çiçekler nelerdir? Bakımı ve yetiştirmesi çok kolay olan bu bitkilerle evinizin havasını tertemiz yapablirsiniz! İşte evde yetiştirilmesi çok kolay olan ve evinizin havasını temizleyen çiçekler!

6 1

DRACEANA

Bu tropik bitkinin neredeyse kırk farklı türü bulunmaktadır. Evlerde en çok tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır. Bu bitki ışığa gerek duymaz. Ev içerisindeki zararlı maddeleri temizlemeye yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu bitkinin yaprakları zehirlidir. Eğer evinizde kedi ya da köpek besliyorsanız bu sizin için uygun olmayabilir!

6 2

KASIMPATI

Kasımpatı'nın anavatanı Uzakdoğu'dur. Sonbaharı renklendiren bu bitkinin NASA’nın yaptığı araştırmalara göre, havayı temizleme etkisi de çok büyük. Evinizde beslediğiniz kasımpatı bitkisi evinizin havasını tertemiz yapıyor.  Işık olmayan bir ortamda kolaylıkla besleyebilirsiniz. 

6 3

BENJAMİN 

Benjemin çiçeği küçüçük yapraklarıyla salonların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Saksıya göre şekil almaktadır. Nekadar büyük bir saksıya koyarsanız okadar büyüyen bir bitkidir. Yaz aylarında dışarıda da yaşayabilen bu bitki evin havasını temizleyen bir başka bitkidir. 

6 4