Hergün yıkanması gereken ev eşyaları nelerdir?

Kadınların temizlik konusunda ne kadar titiz olduğunu biliyoruz fakat bazı eşyaların hergün yıkanması gerektiği konusunda eksiklerimiz olabilir. İşte o eksikler

Günlük temizlenmesi gereken ev eşyaları arasında kesme tahtanızı mutlaka temizlemelisiniz. Plastik tahta olsa bile mutlaka sirkeli suyun içerisinde bekletmelisiniz bıçak izlerinizin içinde kalan bakterilerden arındırmış olursunuz.

6 1
Her duş aldıktan sonra banyonuzun ıslaklığını almalısınız. Duş yaparken banyonunda temizlendiğini dünüşüyorsanız bu son derce yanlıştır. Her banyo sonrasında banyonuzdaki ıslaklığı kuru bir bez yardımı ile ıslaşklığını almalısınız. Aksi taktirde banyonuzda bakterilerin oluşmasına zemin hazırlamış oluyorsunuz.
6 2
Kadınların vazgeçilmez kozmetik ürünleri, makyaj malzemeleri ve uygulamada yardımcı olan makyaj fırçaları her şeyden önce cilt sağlığınız için her gün makyaj fırçalarınızı da temizlemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde fırçalarınız tozlanıp sürekli olarak cildinize uyguladığınız ürünlerin artığı mikropların oluşmasına zemin hazırlamaktadır, fırçalarınızı düzenli olarak temizlemediğinizde cildinizde sivilcelenmeler olabilir.
6 3
Anahtarları gün içerisinde bir çok yere atıyoruz, oysaki anahtarlar asansör düğmelerinden daha pistir. Gün içerisinde aklınıza her geldiğinde antiseptik özelliği olan bir mendil yardımı ile anahtarlarınızı silmenizi öneriyoruz.
6 4