Kabuğu meyvesinden daha faydalı olan yiyecekler nelerdir

Günlük hayatta tükettiğimiz bazı sebze ve meyvelerin çöpe attığımız kabukları aslında kendisinden daha fazla fayda sağladığını biliyor muydunuz?

MUZ

İçerisinde kabuğununda tüketildiğine inanamayacağın yiyecekler arasında muz da yer alıyor! Evet yanlış görmüyorsunuz muz kabukları antioksidan kaynağıdır. Bundan sonra muz tüketirken kabuğunu çöpe atma konusunu tekrar düşünebilirsiniz.

4 1

KİVİ

C vitamini deposu olan kişiden kişiye göre sevilme oranı değişiklik gösteren bu meyve kabuğu kendisinden daha popüler olan bir meyvedir. Her ne kadar tatsız olsa da tükettiğinizde vücuttaki potasyum değerinizi arttırabilirsiniz.

4 2

KARPUZ

Yaz mevsimlerinin en popüler meyveleri arasında yer alan olmazsa olmaz meyve karpuzun kabuğu kendisi gibi oldukça faydalı! Genellikle çöpe atılan kabuklar vücuttaki kan dolaşımını dengeleyerek hipertansiyon tedavisinde oldukça etkilidir.

4 3

HAVUÇ

Gerek yemeklerde gerek meyve olarak tüketilen havuç lezzetine doyum olmayan yiyecekler arasında yer alıyor. İçerisinde bulunan karoten nedeni ile göz sağlığında oldukça etkilidir. Ancak kabuğu ile beraber tüketildiğinde ise bu etki ikiye katlanmaktadır. 

4 4