Kilo verme yöntemleri nelerdir uyurken kilo vermek mümkün mü?

Fazla kilolarınızdan kurtulmanın bir başka yöntemi de uyumaktan geçiyor! Her gün düzenli olarak uyumanız bile fazla kilolarınızdan kurtulmaya yeter! Nasıl mı?

PROTEİN AĞIRLIKLI İÇECEK TÜKETİN!

Yapılan araştırmalara göre uyumadan önce alınan protein uyku esnasında yakılan kaloriyi arttırdığı gözlemleniyor. Aynı zamanda vücuttaki protein ve kas onarımını desteklemektedir.

6 1

AKŞAM YEMEK DOZUNUZU AŞMAYIN!

Akşam yemeklerinizde yemeniz gereken miktarı yemeye özen gösterin doymaya çalışmak yerine size yeterli gelen noktada durmaya özen gösterin. Uyku esnasında vücut büyüme hormonu salgılar ancak akşam yemeğinde ucunu kaçırdığınız yiyecekler büyüme hormonunun önüne geçerek yağ olarak depolar.

6 2

KENDİNİZE BİR SAAT DİLİMİ BELİRLEYİN!

İşiniz, okulunuz farketmeksizin her zaman kendinize bir saat dilimi belirleyin! Uykunuzu bir an önce düzene sokmaya çalışın. Aksi taktirde yapılan araştırmalara göre düzenli uyku uyuyan kişiler uyumayan kişilere göre daha fazla kalori yaktığı belirlenmiştir.

6 3

UYUMADAN ÖNCE EGZERSİZ ŞART!

Ne yazık ki fazla kilolardan kurtulmak ve fit bir görünüm sağlamak için günlük küçük egzersizlere ihtiyacınız var! Uyumadan önce yaptığınız egzersizler daha rahat uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle hem vücudunuzu sıkılaştırmış hemde rahat bir uyku almanıza yardımcı olacaktır.

6 4