Kuru meyvelerin faydaları nelerdir

Kuru meyvelerin faydaları nelerdir? Kuru meyvelerin normal meyvelere oranla daha fazla C vitamini barındırdığını biliyor muydunuz? Sizler için kuru meyvelerin faydalarını araştırdık bakın bu meyveler resmen hayat kurtarıyor.

Geçmişten günümüze gelen besinleri kurutma geleneği günümzde de devam etmektedir. Güneş ya da açık havada kurutularak normal meyvelerin tatları kadar yoğun olan bu meyveler C vitamini daha yüksektir.
7 1
Yaban mersini kansere karşı koruyu özelliğine sahip olması aynı zamanda kalp krizi riskinide azaltmaktadır. Görme bozukluklarının, göz altı yorgunluğuna iyi gelmektedir. Vücuttaki ödemi dışarı satma da da yardımcı olmakta olan bu meyve kadınlarda regl dönemlerinde sinir sistemini düzenlemektedir.
7 2
Kuru erik içerisinde B-A-E vitaminlerini barındıran ve potasyumu, magnezyumu zengin olan bir meyvedir. Metebolizmanın be bağırsakların çalışmasına fayda sağlamaktadır. Kansızlık tedavisinde de etkili bir meyvedir.
7 3
Kuru kayısı, besleyici özelliği ile açlığınızı yatıştırma da birebir fayda sağlamaktadır. stresi aynı zamanda kansızlığı önlemektedir. Görme bozuklukları şeker hastalıkları gibi hastalıkların önüne geçer.
7 4