Liçi meyvesi faydaları nelerdir vitamin ve mineral kaynağı!

Liçi meyvesi neye iyi gelir? Liçi meyvesinin faydaları nelerdir? Görünümü ile oldukça estetik duran liçi meyvesinin faydaları mucize yaratıyor!

Liçi meyvesi nedir? Liçi meyvesinin faydaları nelerdir? Liçi meyvesi neye iyi gelir?Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle beraber bir çok sağlık problemlerine karşı çeşitli ilaçlar ve yöntemler çıkmış olsa bile biz her zaman doğal olanı tercih ediyoruz. Kilo verirken, çeşitli sağlık problemlerinin önüne geçemek için sebze ve meyvelerin tüketimini arttırıyoruz.

Elmaelma.com olarak ismi ülkemizde her ne kadar çok bilinmesede tropikal meyveler arasında vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin olan 'Liçi meyvesi'nin faydalarını bir araya getirdik! İşte mucize yaratan liçi meyvesinin faydaları...

8 1

Liçi meyvesi mükemmel bir C vitamini deposu. Görünümü ile oldukça estetik duran tropikal meyve ortalama 100 gram meyvenin 70 gramını C vitamini oluşturuyor. Aynı zamanda A ve B6 vitaminleri ile selenyum, fosfor, bakır, magnezyum ve kolin mineralleri bakımından da oldukça zengin. Liçi meyvesi içerisinde bir de farklı olarak zeytinyağının içerisinde bulunan oleik asit bulunuyor. Bu asit özellikle metabolizmayı hızlandırmada oldukça etkili. 

8 2

Liçi meyvesinin C vitamini bakımından oldukça zengin olduğunu söylemiştik. Bu sayede liçi meyvesi tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve hastalıklara karşı direnç sağlıyor. Özellikle çocuklarda bağışıklık sistemini düzene sokuyor ve grip, soğuk algınlığı gibi bir çok hastalığa karşı faydaları biliniyor.

8 3

FAYDALARI NELER?

Kötü kolesterolü düşürüyor, iyi kolesterolün artmasına yardımcı oluyor. Cildi gençleştirir. Parlak ve canlı bir görünüme kavuşturuyor. Vücudun eloktrolit düzeyini dengeler.

8 4