Mandalinanın faydaları sabah kalktığınızda mide bulantısını alıyor!

Mandalinanın faydaları nelerdir? Kış mevsiminin vazgeçilmez meyvesi olan mandalinanın bilinmeyen faydalarını sizin için bir araya getirdik!

Mevsimlerin değişmesiyle beraber kış mevsimi kendini belli etti! Soğuk havaların gelmesiyle beraber sadece kıyafetlerimiz değil tükettiğimiz meyveler de değişiyor. Kış mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden biri olan mandalina tezgahlarda yerini almaya başladı. Peki uzmanların sık sık tüketmemizi istediği bu meyvenin bilinmeyen faydalarını elmaelma.com olarak bir araya getirdik.

6 1

Kış mevsiminin vazgeçilmez kış meyvesi olan mandalinanın bilinmeyen bir çok yararı bulunuyor. Sadece meyvesi değil aynı zamanda kabuğununda oldukça yararı bulunuyor. Mandalina kabuklarının sabahları uyandığımızda oluşan mide bulantısına iyi geliyor. 

6 2

Hem meyvesinin hem de kabuklarının sağlığa ve bir çok şeye faydası olan mandalina aynı zamanda akşam yemeklerinden sonra tüketildiğinde uyku problemi yaşayanlara fayda sağlamaktadır. Tüm gece boyunca uykusuzluk çekiyorsanız mandalina uyku getirmede alternatif seçenekler arasında yer alıyor.

6 3

Kan basıncını dengelemede yardımcı olan bu meyve özellikle felç riskini engelleme gibi bir özelliği var.

6 4