Parfüm kalıcılığı nasıl arttırılır vazelinle sabitleyin!

Parfüm kalıcılığı nasıl arttırılır? Kullandığınız parfümün gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız bu önerilere dikkat edin!

Parfüm kalıcılığı nasıl arttırılır? Gün içerisinde bazen defalarca parfüm sıkmamıza rağmen, üzerimizdeki parfüm uçup gitmektedir. Kullandığınız parfümün gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. İşte parfümünüzün kalıcılığını arttırmak için yapılması gerekenleri sizler için hazırladık!

5 1

PARFÜMÜNÜZÜ VAZELİNLE SABİTLEYİN 

Parfümünüzün kalıcı olmasını sağlayan bir başka etken ise vazelin sürmektir. Vazelinin içerisindeki petrolyum, parfümün tutunacağı bir doku hazırlar ve parfümün hemen buharlaşmasını engelleyerek daha kalıcı bir koku sağlar.

5 2

DOĞRU FORMÜLLERİ SEÇTİĞİNİZDEN EMİN OLUN

Parfümler her ciltte ve tende değişiklik göstermektedir. Aynı koku kimi tende başka kokarken kimi  tende bambaşka kokabilir. Bu nedene siz de gün boyunca kalıcı bir parfüm elde etmek istiyorsanız mutlaka EDP ürünlerden terich etmelisiniz. EDP yani yoğunluk olarak en fazla kokuyu veren parfümleri tercih etmeye özen gösterin. 

5 3

VÜCUDUNUZU NEMLİ TUTMAYA ÖZEN GÖSTERİN 

Kuru ciltlerde parfümün kalıcılığı azalmaktadır. Bu yüzden duş aldıktan sonra vücudunuzu nemlendirmeye özen gösterin. Vücudunuzu nemlendirdikten sonra parfüm uygulayın. 

5 4