Sabahları göz şişmesine ne iyi gelir yumurta akı sürün!

Sabahları göz şişmesine ne iyi gelir? Sabah uyandığınızda şişen gözlerinize iyi gelebilecek doğal ve basit yöntemleri sizler için araştırdık!

Zaman zaman ne kadar erken uyusakta sabah uyandığımızda gözlerimizi şişmiş bir halde buluruz. Gözlerdeki şişkinliğin başlıca nedeni yorgunluk olmasına rağmen bazı insanlarda bu durum genetiktir. Sabah şişen gözler kişiyi oldukça yorgun gösteriyor. Bu görüntüden kurtulmak isteyenler için harika bir önerimiz var. Evde uygulayacağınız basit yötemlerle gözlerinizin şişliğinden kurtulabileceksiniz. Peki sabahları göz şişmesine ne iyi gelir? İşte sabahları göz şişmesine iyi gelecek doğal yöntemler! 
7 1

E VİTAMİNİ 

Sabah uyandığınızda şişen gözlerinizi indirmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri de E vitamini uygulamaktır. E vitamini içeriğindeki mineraller sayesinde hem göz çevresi bakımınızı yapmaya yardımcı olacak hem de şişen gözlerinizin inmesini sağlayacaktır. Yapmanız gereken tek şey soğuk suyu bir kaseye koymak ve birkaç damla E vitamini damlatmak Sonra makyaj pedi yardımıyla gözlerinizin üzerinde 20 dakika bekletebilirsiniz. 

7 2

SOĞUK ÇAY POŞETLERİ 

Soğuk çay poşetleri, aslında en bilinen ve en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Gözlerin şişmesini önleyen bu yöntem de yapmanız gereken tek şey soğuyan çay poşetlerini 20-30 dakika gözlerinizin üzerinde bekletmek. Gözlerinizdeki şişkinliği anında almaya yardımcı olacak ve bunun yanı sıra düzenli olarak uygulanması taktirde gözlerinizin şişmesini de önleyecektir. 

7 3

SÜT 

Gözlerin şişmesine iyi gelen bir başka doğal yöntem ise süttür.  Soğu sütü bir parça pamuk veya makyaj pedine damlatın. Gözlerinizin üzerinde 20-30 dakika bekletin.

7 4