Sabahları şişen gözler nasıl iner bir kaç damla süt sürün!

Fazla uyku gibi bir çok nedene bağlı olan sabah uykusu sonrası şişen gözleri indirmek için 5 pratik yöntemi sizin için hazırladık!

Halk arasında genellikle çok uyumanın verdiği neden olarak gösterilen sabah uykusu sonrası şişen gözler aslında bir çok nedenle bağlantılı olabilir. Çabuk toparlanmak ve bir an önce uyku modundan kurtulmak isteyenler için evde pratik bir şekilde çok vakit harcamadan uygulayabileceğiniz 6 doğal yöntemi bir araya getirdik. Sizde evde bir an önce uyku modundan çıkmak ve şişen gözleri indirmek için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. 

6 1

BİR KAÇ DAMLA SÜT

Pamuğun üzerine bir kaç damla süt damlatarak göz kapağınıza ve göz çevrenize masaj yaparak uygulayın. Bu yöntem hem şiş gözleri indirmeye yardımcı olacak hem de yaşlılığın erken habercisi olan göz çevresi kırışıklıkların oluşumunu geciktirecektir. 

6 2

PATATES DİLİMLERİ

Her ne kadar klişe gibi görünsede anneanne yöntemlerinden biri olan patates dilimlerini göz şişliklerinizde kullanabilirsiniz. Patatesleri oval olarak doğrayıp buzdolabında beklettikten sonra göz kapaklarınızda bekleterek şişliklerin inmesini sağlayabilirsiniz.

6 3

BUZ YÖNTEMİ

Sabahları uyanınca şiş gözlere uygulanan ve bilinen en yaygın yöntemlerden biri de buzdur. Buzluktan çıkardığınız bir kaç kütle buzu peçeteye sarıp iki gözünüzde de bekletin anında etkisini gösteren bu yöntem aynı zamanda uykunuzun açılmasına da yardımcı olacaktır. Gözlerdeki kan dolaşımını da hızlandıran bu yöntemin gözlerinizde çok fazla bekletmeyin. Aksi taktirde göz çevresinde tahriş oluşumuna neden olabilir.

6 4