Tüy dökme yöntemleri nelerdir?

Kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için yaptırdığı işlemler hayli fazla. Ama bu zahmetlere girmeden evde kendi hazırlayacağınız doğal yöntemlerle de istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Yumurta akı, mısır unu ve toz şeker ile hazırlanan doğal tüy dökücü Malzemeler: -1 adet yumurtanın akı -1 yemek kaşığı mısır unu -1 yemek kaşığı toz şeker Yapılışı: Yumurtanın akını sarısından dikkatlice ayırın ve ayrı bir kaseye alın. Ayırdığınız bu yumurta akının içine mısır ununu ve toz şekeri ilave edip güzelce karıştırın. Karışım homojen bir kıvam alınca tüylerinizi aldığınız bölgeye parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın. Karışım uyguladığınız bölgede kuruyup yumurta akının verdiği gerginliği hissedene dek bekleyin. Ardından ılık suyla temizleyin.
3 1
Tuz ve limon ile doğal tüy dökme yöntemi Malzemeler: -1 adet limonun taze sıkılmış suyu -1,5-2 çay kaşığı kadar tuz Yapılışı: 1 adet limonun suyunu sıkıp bir kaseye alın ve içine tuzu ilave edip karıştırın. Ardından tüyleri aldığınız bölgelere uygulayarak karışımın köklere nüfuz etmesini sağlayın. En az 2-3 saat bu karışımı cildinizde bekletin. Bu uygulamayla tüylerinizin azalmaya başladığını göreceksiniz. Not: Karışım, cildinizin biraz kaşınmasına ve yanmasına neden olacaktır. Ancak bu kaşıntı ve yanma çok ciddi boyutlardaysa, cildinizde çok fazla kızarıklık oluştuysa karışımı cildinizden hemen temizleyin.
3 2
Portakal kabuğuyla doğal tüy dökücü Malzemeler: -1 orta boy portakalın kabukları -1 yemek kaşığı zeytinyağı Yapılışı: Bir portakalı soyarak kabuklarını ayırın. Ayırdığınız bu kabukları mutfak robotu yardımıyla püre kıvamına getirin ve içine zeytinyağını ilave edip bir süre daha karıştırın. Karışım, krema kıvamına geldiğinde hazır olmuş demektir. Tüylerden arındırdığınız bölgeye karışımı sürün ve bu şekilde yaklaşık 45 dakika-1 saat arası bekletin. Ardından ılık suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapabilirsiniz. Not: Bu tarifleri yapmadan ve denemeden evvel yine de cildinizin uygun olup olmadığına bakmakta ve bir doktora danışmakta yarar var.
3 3