Uyumaya yardımcı olan bitkiler neler aşk merdivenini baş ucuna koyun!

Uyumaya yardımcı ve odanızda baş ucunuza koyabileceğiniz bitkileri bir araya getirdik! Dekoratif olmasının yanında bu bitkiler aynı zamanda sakinleştiriyor!

Evin içerisinde genellikle dekoratif amaçlı kullanılan bitkilerin dışında kaliteli bir uyku çekmek için baş ucunuzda bulundurabileceğiniz bitkileri elmaelma.com olarak bir araya getirdik. Daha rahat uyumak için odanızda bulundurabileceğiniz 5 bitki!

5 1

BAĞIŞIKLIĞI OLUMLU ETKİLEYEN ALOE VERA

Günümüzde cilt bakımından tutun bir çok alanda insan vücuduna fayda sağlayan aloe vera tehlike içeren kimyasalların temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sistemine yardımcı olan bu bitki diğer bitkilerin aksine oksijen yayar ve uçucu maddeleri serbest bırakır.

5 2

SOLUNUM SİSTEMİNE İYİ GELEN PAŞA KILICI

Solunum sorunu yaşayanlar için oldukça etkili olan bu bitki aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Aloe vera bitkisi gibi oksijen üreterek geceleri havadan karbondioksit çıkarmaktadır.

5 3

HAVAYI TEMİZLEYEN AREKA PALMİYESİ

Odanızın havasını temizlemeye yardımcı olan odanızdaki karbondioksiti ve toksinleri yok etmeye yardımcı oluyor. Özellikle kış aylarında kuru olan havayı nemlendirme özelliği bulunuyor.

5 4