Vücudumuzun sıvı ihtiyacını gideren besinler bolca salatalık tüketin!

Vücudumuzun sıvı ihtiyacını gideren besinler nelerdir? Vücudun su ihtiyacını karşılayan besinleri sizler için araştırdık.

Sağlıklı bir vücudun temel ihtiyacıdır su. Günlük 2,5 litrelik su içerek vücudun sıvı ihtiyacını karşılamış olursunuz. Ancak su içmekte zorlanıyorsanız bunu bazı besinlerle de çözebilirsiniz. Size önereceğimiz besinlerde bol miktarda sıvı bulunmaktadır. Vücudunuzun ihtiyacı olan sıvıyı bu besinleri tüketerek karşılayabilirsiniz. Peki vücudumuzun sıvı ihtiyacını gideren besinler nelerdir? İşte vücudumuzun sıvı ihtiyacını gidererek vücudumuza yarar sağlayan besinler... 

6 1

ANANAS

Vücudunuzun su ihtiyacını gideren besinlerden biri ananastır. Yüzde 87 oranında sıvı bulunduran ananasta  bromelain maddesi bulunmaktadır. Bu madde cildin sıvı oranını karşılamaktadır. Bu da hem sıvı oranını karşılamaktadır hem de vücudu gençleştirmektedir. 

6 2

SALATALIK

Salatalığın içerisinde yüzde 96 oranında sıvı bulunmaktadır. En yüksek sıvı oranına sahip besinler arasında yer almaktadır.  Günde 2 tane salatalık yemeniz halinde vücudunuzun su ihtiyacının yüzde 40'ını karşılamış olursunuz. Salatalık aynı zamanda C,K ve B vitaminleri bakımından da oldukça zengindir. 

6 3

ISPANAK

Ispanak A ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin bir besindir.  Demir bakımından oldukça zengin olan ıspanak sıvı oranı bakımından da oldukça zengindir.

6 4