Yaşlanmayı önleyici besinler yıllara meydan okuyacaksınız!

Cildin yaşlanmasını önleyen besinler nelerdir? Cildin yaşlanmasını önleyen besinleri sizler için araştırdık! İşte genç bir cilde sahip olmanın sırları!

Cildimiz çevresel etkenler ve genetik özellikler nedeniyle bir süre sonra yaşlamaya başlamaktadır. Gün içerisinde yapmış olduğumuz yanlış beslenme ya da zararlı alışkanlıklar da cildimizin yaşlanmasını hızlandıran faktörler arasında yer almaktadır. Cildinizin yaşlanmasını yavaşlatmak hatta durdurmak isteyenlerdenseniz bu önerilere kulak vermenizde fayda var. Size önereceğimiz bu besinlerle cilt yaşlanmasını ve kırışıklık oluşumunu geciktirerek yıllara meydan okuyabilirsiniz. 

6 1

PORTAKAL 

Kış aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri de hiç kuşkusuz portakaldır. İçerisinde barındırdığı bol miktardaki C vitamini sayesinde cildi beslemeye yardımcı olan portakal sigaranın zararlı etkilerine karşı da cildi korumaktadır. Özellikle sigara içenler bol miktarda portakal tüketmeye özen göstermelidir. Bunun yanı sıra brokoli, brüksel lahanası, kivi, mandalina, yeşil yapraklı mevye ve sebzeler ve bir de çilek yaşlanma karşıtı besinler arasında sayılabilecek yiyecekler arasında bulunmaktadır. 

6 2

CEVİZ 

Ceviz yine cildin beslenmesine yardımcı olan ve kırışıklık önleyici besinler arasında yer alan bir gıdadır. İçerisinde bulundurduğu omega 3 yağ asitleri sayesinde cildi beslemektedır. 6 3

HAVUÇ

A vitamini yönünden oldukça zengin olan havuç, cilde antioksidan etkisi yapar. Cildin hem rengini düzenler, hem de gençleşmesini sağlar.

6 4